Články • www.fotozona.sk

Obrazy z vlastných fotiek

Tlač fotografií na plátno priniesla do našich interiérov malú revolúciu, vďaka ktorej môže z každej digitálnej fotografie vzniknúť unikátny obraz.

čítať celý článok: Obrazy z vlastných fotiek

Obrazy z vlastných fotiek
Utorok, 28. Máj 2013, 22:23
PR články
Admin
Komentárov: 1

Taliansko - Lido Adriano - Ravenna

Počas dovolenky v Taliansku som sa snažil zdokumentovať miesto pobytu a okolie. Ako sa mi to podarilo môžete zhodnotiť sami po prečítaní môjho článku

čítať celý článok: Taliansko - Lido Adriano - Ravenna

Taliansko - Lido Adriano - Ravenna
Streda, 14. Október 2009, 20:08
Cestovanie
Wampa
Komentárov: 2

Súľovské skaly

12.9. sme sa teda vybrali Wampa a ja a vyrazili zdolať Súľovské skaly. Samozrejme vyzbrojení fotoaparátmi. Počasie podľa predpovedí nemalo nám byť veľmi naklonené, ale našťastie predpovede nevyšli a už od ráno nás čakalo príjemné počasie.

čítať celý článok: Súľovské skaly

Súľovské skaly
Pondelok, 14. September 2009, 21:56
Cestovanie
Wampa
Komentárov: 1

Expozícia

Jedným zo základov dobrej fotografie je správna expozícia. Pre výslednú fotografiu je dôležité, aby bola exponovaná podľa zámeru fotografa. Ak fotograf chce, aby jas na fotografovanej scéne zodpovedal aj jasu na fotografii, musí vedieť správne nastaviť expozíciu. Ináč može mať výsledný snímok pritmavý - podexponovaný alebo zbytočne presvetlený - preexponovaný.

čítať celý článok: Expozícia

Expozícia
Pondelok, 17. August 2009, 21:40
Fotoškola
Samo
Komentárov: 0

Lowepro Flipside 400 AW

Fotobatoh som si vyberal dlho. Doteraz som si vystačil iba s fotobrašnou, ale pri fotení v prírode, keď som potreboval teleobjektív, bola veľmi nepraktická. Teleobjektív do nej vošiel iba bez nasadeného TC a ďalší objektív už mohol byť iba kratší a aj ten nesmel byť nasadený. A keď som kúpil pevnú 300/4, tak som s hrôzou zistil, že mi do brašne žial nevojde. To bola posledná kvapka. Takže podmienkou bolo, aby sa mi do neho vošla nasadená pevná 300/4, najlepšie aj s nasedeným telekonvertorom, plus nejaký ten ďalší objektív a aby mal možnosť pripevniť statív. Nakoniec som sa rozhodol pre kúpu fotobatohu Lowepro Flipside 400 AW, ktorý podľa parametrov spĺňal všetky moje nároky.

čítať celý článok: Lowepro Flipside 400 AW

Lowepro Flipside 400 AW
Nedeľa, 08. Február 2009, 14:51
Fotopríslušenstvo
Samo
Komentárov: 2