Súľovské skaly

Súľovské skaly

12.9. sme sa teda vybrali Wampa a ja a vyrazili zdolať Súľovské skaly. Samozrejme vyzbrojení fotoaparátmi. Počasie podľa predpovedí nemalo nám byť veľmi naklonené, ale našťastie predpovede nevyšli a už od ráno nás čakalo príjemné počasie.
Súľovské skaly
Pondelok, 14. September 2009, 21:56
Cestovanie
Wampa
Komentárov: 1

Gotická brána

Gotická brána je považovaná za najkrajší skalný útvar v Súľovských skalách. Áno je to naozaj pekné, odporúčam pozrieť. Foto ilustračné :D

Gotická brána

Skál na zdolávanie bolo dostatok, aj na fotenie. Tak sme fotili ...


... fotili skaly, fotili fotografov ;)Prechodový filter nemám, tak poslúžil aspoň polarizačný. Všade bol veľmi citeľný opar, miestami poletoval podobne ako kúsky hmly. Ale opar-neopar výhľad takmer všade nádherný.


Jaskyňa šarkania diera

Jaskyňa šarkania diera. Bombónik ku koncu trasy. Po celkom vtipnom schádzaní nás čakala odbočka k jaskyni. Že 15 minút ... 15 minút ale s poriadne vyplazeným jazykom, pretože je to v poriadnom kopci ...


Žiadni draci v jaskyni neboli, ale cestou sme stretli aspoň takýchto maličkých ... veľmi maličkých ... no maximálne 7 cm aj s prípadným chvostíkom. Ale potešili.

Jašterička

Pekný výhľad z hora dole, pekný výhľad aj z dola nahor.


A nakoniec sme si nechali bombónik. Nemohli sme vynechať ani Hlbocký vodopád. Už cestou k nemu sme mali veľké podozrenie, pretože voda nikde ... Našťastie predsa len nejaká padala.


Nemohol som si odpustiť ... Wampa na hrad! ... teda Wampa na planétke Súľovský hrad ;)

Planétka Súlov