Lowepro Flipside 400 AW

Lowepro Flipside 400 AW

Fotobatoh som si vyberal dlho. Doteraz som si vystačil iba s fotobrašnou, ale pri fotení v prírode, keď som potreboval teleobjektív, bola veľmi nepraktická. Teleobjektív do nej vošiel iba bez nasadeného TC a ďalší objektív už mohol byť iba kratší a aj ten nesmel byť nasadený. A keď som kúpil pevnú 300/4, tak som s hrôzou zistil, že mi do brašne žial nevojde. To bola posledná kvapka. Takže podmienkou bolo, aby sa mi do neho vošla nasadená pevná 300/4, najlepšie aj s nasedeným telekonvertorom, plus nejaký ten ďalší objektív a aby mal možnosť pripevniť statív. Nakoniec som sa rozhodol pre kúpu fotobatohu Lowepro Flipside 400 AW, ktorý podľa parametrov spĺňal všetky moje nároky.
Lowepro Flipside 400 AW
Nedeľa, 08. Február 2009, 14:51
Fotopríslušenstvo
Samo
Komentárov: 2
Ďalšia

Plne osadený fotobatoh

Podľa špecifikácie má fotobatoh vonkajšie rozmery 30.3 x 25.3 x 46 cm (šírka, hĺbka, výška) a vnútorné 27 x 15 x 42.5 cm. Jeho hmotnosť je 1.6 kg a zospodu sa dá vytiahnuť aj pláštenka, ktorá ochráni batoh pri každom počasí (AW - All Weather) či už silné slnko, alebo búrka.

Vo vnútri má batoh dostatok priestoru na prenos mojej výbavy.

V strede je AF-S 300/4, ktorá tam bez problémou vojde aj s nasadeným telekonvertorom. Telo na nej nasadené na fotke nieje, tým som fotil ;-) V ľavo je Sigma 180/3.5 macro a nad ňou širokouhlá Sigma 10-20. V pravo hore je blesk a pod ňou telekonvertor. Ten bez problémov vojde aj pod makroobjektív v ľavo dole, kde je naň dostatok miesta a ne jeho mieste nosím záklaďák AF-S 18-70.
To je vlastne aktuálne celá moja výbava, takže sa bez problémov odnesiem celý. Zatiaľ som to takto nikdy nepotreboval, ale ma teší, že to vojde.

Batoh má otváranie z vnútra - pri nosení na chrbte je zips od chrbta, takže sa k fototechnike pri nasadenom batohu nedá dostať. Technika sa vyberá pootočením batohu na bedrovom zapínaní okolo pásu dopredu, kedy sa dá otvoriť a vybrať čo je treba. Odtiaľ najskôr aj názov flipside.


Vnútorné kapsičky

Na menšie drobnosti má batoh priestor z vnútra zapínacej časti. Dajú sa tam odložiť napríklad pamäťové karty alebo do tej najväčšej rôzne dokumenty bez problémov rozmeru A5. Ja v tom niekedy nosím vreckové atlasy.


Vonkajšia kapsička

Na väčšie veci má batoh v predu celkom veľký priestor napríklad na filtre, tenkú vetrovku alebo desiatu ;-) Menšia fľaša vojde do bočných vreciek, ja som zatiaľ žiadnu nenosil v jednej mám strčené rukavice.


Na ďalšej strane je pre mňa to najdôležitejšie - ako je na tom batoh so statívom.


Ďalšia