Vyber vhodneho analogu

Fotografovanie na kinofilm, diapozitívy a ostatné klasické formáty. Čierna komora, vyvolávanie fotografií.

Vyber vhodneho analogu

Odoslaťod caulfield Sobota, 31. December 2011, 13:21

Dobry den, potrebovala by som poradit pri vybere nejakeho starsieho analogu. Som zaciatocnik a neviem ake parametre by mal fotoaparat mat. Vhodne by bolo nieco z lahsim ovladanim. Hlavne mi zalezi na kvalite fotiek ;) Dakujem za rady.
caulfield
Okoloidúci
Okoloidúci

Re: Vyber vhodneho analogu

Odoslaťod Samo Sobota, 31. December 2011, 16:05

Co znamena s lahsim ovladanim? Analog je dnes skor prave o "vyhrati sa" s fotakom, proste ziadne cvak a v kompe pripadne pozriem ...
Novy analog ani neviem ako sa da zohnat, asi to budu celkom palky. Starych sa po skriniach povaluje celkom dost, a aj sa cez inzeraty predavaju, takze ja by som urcite inzerat. Skus http://www.lomo.sk/ http://www.lomography.sk/
Obrázok používateľa
Samo
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod caulfield Nedeľa, 01. Január 2012, 12:11

Prave o to "vyhratie sa" s fotakom mi ide. A samozrejme ze sa obzeram po niecom z inzeratov ale koli tolkym ponukam sa neviem rozhodnut ktora znacka bude najvhodnejsia.
caulfield
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod Samo Nedeľa, 01. Január 2012, 18:17

No a potom co si predstavujes pod pojmom "s lahsim ovladanim" ?
V analogu mas tiez viacej moznosti:
kompakt - ovladanie fakt lahke, ale vyhratie sa uz na tom bude horsie.
kompaktnu zrkadlovku - tam sa uz da pohrat, pevny objektiv obmedzuje pouzitie, ale fotit sa s tym da ...
zrkadlovku s vymennymi objektivmi - neobmedzenie pohratie sa, ovladanie ... ono je to aj tak vzdy o tom istom: spravne nastavit expoziciu ;) navyse velakrat pouzitelne objektivy aj na digi
nejaky vtipny format - vyhras sa do zblaznenia :D ale ovladanie uz fakt nemusi byt lahke ... sa mi vzdy pacili popisy s ostrenim na matnici lupou a podobne cinnosti :D

Znacku si vyber podla vkusu a toho co na nu vies zohnat. Fotia vsetky. Ja by som asi vyberal medzi Nikonom, Canonom a Minoltou, pripadne Pentaxom. Celkom rozsirene a stale pouzitelne objektivy na digi telach.
Obrázok používateľa
Samo
Okoloidúci
Okoloidúci

Naspäť na Klasická fotografia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: CCBot a 0 hostí.