praktica bca problem

Fotografovanie na kinofilm, diapozitívy a ostatné klasické formáty. Čierna komora, vyvolávanie fotografií.

praktica bca problem

Odoslaťod nemesis999 Piatok, 29. Október 2010, 09:39

Ahojte, som relatívne nový vo fotografovaní ale kedže som na filmovej skole kde sa fotka dost požaduje začal som sa tomu venovať. Dedko mi tu zanechal prakticu bca a kedze som si o fotení na film dost vela prečital, začínam prichádzať na chut fotografii na film. Na ten foták už mama predtým fotila a všetko fungovalo ako má. Problém je však v tom ze ked som ja s nim prvy krat fotil, vsetko som poctivo si precital, film som (dufam dobre zalozil) a vydal som sa fotit, ked som vsetko nafotil a odniesol som film do fotolabu na oskenovanie, v nom mi povedali že film je uplne prazdny ako keby sa na neho nic nefotilo, dost ma to sklamalo a neviem v čom môže byt problém, niekto mi povedal že to može byt aj v uzávierke, ale ja naozaj netuším, nechcem aby ma táto skusenost prinutila skoncovať s analogovou fotografiou a preto sa obraciam na Vás, dakujem :-)
nemesis999
Okoloidúci
Okoloidúci

Re: praktica bca problem

Odoslaťod Samo Piatok, 29. Október 2010, 10:17

Prakticu sice nepoznam a na film som uz straaaasne davno nefotil ;) ale ak film nebol vobec exponovany, tak problem bude najskor v uzavierke. Ze sa proste pocas expozicie vobec neotvori. To ze by si nastavil taky cas a clonu ze by to bolo az tak extremne podexponovane nepredpokladam ;)
Skus nastavit nejaky dlhsi cas (praktica myslim ma az 1s alebo aj B), daj dole objektiv a cvakni len tak naprazdno, kludne aj bez filmu. Proste to otvorenie uzavierky by si mal aj vidiet.
Obrázok používateľa
Samo
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod nemesis999 Nedeľa, 31. Október 2010, 08:50

okej skusil som to a uzávierka je v poriadku, asi som len zle založil film, ak sa môžem opýtať je tu vobec niekto kto este fotí na film ? ;)
nemesis999
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod Polo-X Nedeľa, 31. Október 2010, 12:34

ak bol film cisty tak by som to tipol na ten zle zalozeny film... to ti ale mohli aj v tom studiu povedat ako jednu z moznosti...

ja som par rokov fotil na diaky so starou leicou ale teraz uz nie... no mam v plane zakupit nejaky stary vojnovy fotak a robit fotky tak ako sa robili pocas 2 svetovej kedze fotim reenactment akcie ... uvidime podla financii..
Obrázok používateľa
Polo-X
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod Emilio Sobota, 06. November 2010, 15:31

Na stránke Paladix.cz sú návody v rôznych jazykoch aj s obrázkami.Skús pozrieť tam: http://www.paladix.cz/clanky/praktica-bca-bcs-bms.html
Emilio
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod flektogon Sobota, 25. December 2010, 20:12

Treba sa pozrieť, či po vyvolaní začiatok filmu je čierny. Aj je čierny a zbytok filmu je priesvitný, tak bol film zle založený. Osvetlený bol iba začiatok filmu, zbytok bol v kazete.
Film treba zakladať tak, aby bol začiatok zachytený na navíjaciu cievku.
Závierku nie je problém skontrolovať hocikedy:
. foťák bez filmu
- otvoriť zadný kryt fotoaparátu
- dať dole objektív
- stlačiť spúšť pri nastavenom čase napríklad 1/10s
- musíme jasne vidieť dobu otvorenioa závierky (vidíme cez fotoaparát)
- POZOR, pri pokuse nepchať prsty do závierky - zničila by sa.
flektogon
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod barbos Sobota, 06. August 2011, 09:39

Podľa toho čo píšeš si tiež myslím že bol zle založený film, na tom type fotoaparátu je možné si overiť či je dobre založený (naviják zadnej cievky sa pri pretočení na ďalší záber mierne pohne - našponuje, je to vidieť). Na film som fotografoval 34 rokov, pred piatimi som prešiel na digitál, občas ešte niekedy fotím na film, ale len z nostalgie, Peter
Obrázok používateľa
barbos
Okoloidúci
Okoloidúci

Naspäť na Klasická fotografia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: CCBot a 0 hostí.