ZENIT-B

Fotografovanie na kinofilm, diapozitívy a ostatné klasické formáty. Čierna komora, vyvolávanie fotografií.

ZENIT-B

Odoslaťod Viliond Piatok, 18. Jún 2010, 20:36

:wave: Zdravím, dostal sa mi do rúk starý otcov ZENIT-B s objektívom HELIOS-44-2 2/58. Máte niekto s týmto starým pánom skúsenosti? Je v super stave a príde mi barbarské ho nechať ležať niekde v zásuvke. Ak by ste mali nejaké užitočné informácie, prípadne nejaké web stránky ale aj svoje nostalgické poznámky a príbehy s týmto prístrojom späté, sem s nimi. :)
FreeDOC Documentaries
Viliond
Okoloidúci
Okoloidúci

Re: ZENIT-B

Odoslaťod Samo Sobota, 19. Jún 2010, 18:45

Zenit je klasika, bol to celkom bezny fotak. ja som ho nemal, mali sme doma Smenu - teda vlastne este ju otec ma, ale nefotila uz peknych par rokov ... cb fotky sme si robili aj doma, mali sme zvacsovak a vsetko co k tomu patri ...
Minule som nahodou obavil www.lomography.sk - su tam fandovia fotenia na film.
Ja som ale digi odchovanec, na film som vela nefotil a prvy digikompakt som si kupil v roku 2000.
Obrázok používateľa
Samo
Okoloidúci
Okoloidúci

Re: ZENIT-B

Odoslaťod Tonlou Nedeľa, 20. Jún 2010, 18:04

Ajajaj,ako som si precital tento prispevok,hned som si spomenul na tatov fotacik co lezi v skriny.je to zenit 11 a objektiv taky isty ako mas ty. Nasiel som tam dokonca aj manual v rustine a preklad do cestiny.Par krat som nan fotil este davnejsie.mozno keby som vtedy pri tom ostal,teraz by som fotil uz lepsie :D.
Obrázok používateľa
Tonlou
Okoloidúci
Okoloidúci

Naspäť na Klasická fotografia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: CCBot a 0 hostí.